PRZEBUDOWY, ROZBUDOWY
I REMONTY ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH

Budowa oddziału kardiochirurgii w szpitalu w Wejherowie

 

W poniedziałek 22 stycznia 2018r. uroczyście otwarto  nowy oddział kardiochirurgii w szpitalu w Wejherowie z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz Pawła Orłowskiego, przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia oraz samorządów lokalnych. Jak wskazuje dyrektor Andrzej Zieleniewski, budowa odbywała się w iście rekordowym tempie, bo na przebudowę dawnego laboratorium z dobudową sali operacyjnej wraz z  zamontowaniem bardzo specjalistycznego sprzętu było tylko 3,5 miesiąca.

Prace remontowe polegały na wykonaniu robót budowlanych przystosowujących pomieszczenia szpitala na potrzeby Oddziału Kardiochirurgii. Głównym elementem projektu było wybudowanie od podstaw sali operacyjnej o powierzchni 58,66 m², która bezpośrednio przylega do dotychczasowej bryły budynku, wyposażonej m.in. w kolumnę anestezjologiczną, lampę operacyjną, stół operacyjny, maszynę do krążenia pozaustrojowego, ECMO, tor wizyjny, aparat do znieczulania ogólnego, aparat do elektrochirurgii. Przed salą operacyjną znajdują się pomieszczenia: przygotowania pacjenta i lekarzy. W bezpośrednim sąsiedztwie sali operacyjnej znajduje się magazyn sprzętu i aparatury medycznej. W środkowej części oddziału znajduje się sala wybudzeń na 8 stanowisk intensywnej opieki medycznej oraz tzw. izolatka z wydzieloną częścią sanitarną – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich i wieloletni dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Źródło: „Dziennik Bałtycki” Jolanta Gromadzka – Anzelewicz / Artykuł: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/wejherowo/a/kardiochirurgia-w-wejherowie-pracuje-w-lepszych-warunkach-uroczyste-otwarcie-z-udzialem-marszalka-zdjecia,12870857/