O nas – odrobina historii

HISTORIA

Historia firmy sięga 1984 roku, czyli początku działalności gospodarczej Zbigniewa Wenty. W początkowej fazie swojej działalności firma „WEMA” Zbigniew Wenta specjalizowała się w robotach wykończeniowych tynkarskich (tynki gipsowe maszynowe), malarskich, montażu ścianek działowych i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych.

Na przestrzeni lat firma rozwijając się wykonywała coraz większy zakres robót budowlanych – głównie wykończeniowych. Zdobyte doświadczenie oraz dynamiczny rozkwit rynku budowlanego w Polsce sprzyjały szybkiemu rozwojowi  naszej firmy.

OBECNIE

Bazujemy na doświadczonej kadrze inżyniersko-technicznej i wykwalifikowanej załodze. Świadczymy usługi budowlane od stanu surowego po wykończenia elewacji nowych budynków.  Wykonujemy termomodernizacje i wykończenia budynków na szeroką skalę,
w tym tynki maszynowe, gładzie gipsowe, posadzki z izolacjami,  zabudowy z płyt gipsowo – kartonowych i wiele innych.

Rok 2015 był jubileuszowym w 30-letniej działalności firmy.

W ciągu tego okresu zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie na budowach w kraju i realizując zadania dla inwestorów zagranicznych (Francja, Niemcy).
I nadal się rozwijamy…

NASI KLIENCI

Głównymi odbiorcami usług świadczonych przez firmę „ WEMA” są:

 • wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe
 • duże przedsiębiorstwa (osoby prawne), z którymi współpracujemy na zasadzie podwykonawstwa
 • jednostki organizacyjne samorządów terytorialnych
 • osoby fizyczne

Zasięg naszej działalności obejmuje Trójmiasto i tereny przyległe.

MATERIAŁY

Korzystamy w naszej działalności z wysokiej klasy materiałów budowlanych dostarczanych nam przez sprawdzonych, renomowanych dostawców. Dostawcy legitymują się odpowiednimi atestami, świadectwami jakości i certyfikatami – co w połączeniu z odpowiednią jakością pracy naszej kadry robotniczej pozwala nam oferować kilkuletnie okresy gwarancji na wykonane roboty.

ROZWÓJ

„WEMA” Wenta sp. j. osiągnęła w ostatnich kilku latach znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży usług głównie dzięki:

    • stabilności w składzie wykwalifikowanego personelu robotniczego
    • doświadczonej kadrze kierowniczej
    • podniesieniu poziomu usprzętowienia (środki transportu , maszyny i wyposażenie)
    • poprawie organizacji , jakości i wydajności pracy
    • wzmocnienia służb zarządzających w firmie

Jesteśmy gotowi do profesjonalnego, solidnego i szybkiego realizowania zamówień gwarantując wysoką jakość wykonanych robót. Staramy się tworzyć właściwy wizerunek firmy, traktując zlecenia jako zobowiązania wobec naszych Klientów nie tylko na dzisiaj, ale i na przyszłość.